SAJNOS VERESÉGGEL ZÁRTUK A FÉLSZEZONT!

2022. december 8. Majosi SE
PTE-PEAC - Majosi SE 1-0 (1-0)
Pécs, Pécsi MFC Stadion. Vezette: Práth D. (Bőhm Á., Perák A.)
Vukman – Rituper (Lizák P., 64.), Pál A., Kugli, Széles B. – Nagy N. (Pólics, 80.), Budai I., Kovács L. – Orsós T. (Keczeli, a szünetben), Sajnovics, Petrovics (Hock, a szünetben).Vezetőedző: Kardos Ernő.
Gólszerző: Bohata (22.)

Az első félidő elején a hazai csapat dominált, a 22. percben pedig egy szép kombinációt követően meg is szerezték a vezetést Bohata Ádám révén. A gól után mélyebben védekezett a PEAC, de sajnos hiába birtokoltuk többet a labdát, ötlettelen volt a játékunk és nem tudtunk érdemben veszélyeztetni. A második játékrészben Hock, Keczeli, majd főleg Lizák beállásával kreatívabb lett a középpályánk, az egalizálásra viszont csak Kovácsnak volt valódi sansza, aki nagy helyzetben a kapu fölé lőtte a labdát. Szögletek és szabadrúgások sora következett, de Paceka kapuja nem forgott igazán veszélyben, ellenben Vukman két nagyobb védést is bemutatott a mérkőzés végén. A jó formában lévő PEAC visszavágott az első fordulóban elszenvedett majosi vereségért, és 1-0 arányban otthon tartotta a pontokat.

Csapatunk nagy hévvel és lelkesedéssel vetette bele magát az NB III. Közép csoport küzdelmeibe, a 9. fordulóban 1-0-ra nyertünk Kecskeméten, ezzel pedig - a bajnokság talán legüdébb színfoltjaként - aktuálisan az 5. helyen is álltunk a tabellán. Az ominózus kecskeméti győzelmet követően hullámvölgybe kerültünk, 9 mérkőzésen csupán 3 döntetlen, ebből fakadóan 3 pont és csupán 3 rúgott gól volt a mérlegünk. A formahanyatlás természetes velejárója a hosszú bajnoki küzdelemnek, Kardos Ernő dolgát ráadásul - elsősorban a komoly terhelésből fakadóan - sérülések is nehezítették, Pál Márton góljai például rendkívüli módon hiányoztak. A májusban megszerzett Tolna megyei bajnoki cím, majd a Nyíregyháza II. elleni osztályozós diadalt követően a 18 csapatos NB III-as tabella 12. helyén telelhetünk, ami összességében egyértelműen egyesületünk legkiemelkedőbb évét jelenti, amire minden majosi kötődésű futballkedvelő büszke lehet

Jókor jön a szünet, mert sokan mentálisan az erejük végére értek! Törvényszerű volt a hullámhegyet követő formahanyatlás, a télen rendezni kell a sorokat és újult erővel nekivágni a tavasznak, ahol a cél nem lehet más, mint a bennmaradás kiharcolása! Hiányoztak a jó egyéni teljesítmények, elfáradtunk, elmaradt a minőség a végére! Mindent összevetve gratulálok a fiúknak, és köszönöm nekik ezt az évet! Mindenkinek jó pihenést, és feltöltődést kívánok!