Így látta a vezetőedző
Rangadóhoz méltó csatát vívtunk Pécsett a 25. fordulóban. Vezetőedzőnk, Varga Balázs egykori klubjához visszatérve ezúttal ellenfélként is megálltuk a helyünket. Végig partiban voltunk a bajnoki címért küzdő PMFC ellen.
Varga Balázs vezetőedző értékelése:
A mérkőzés összképe alapján egy kiegyenlített, nagy iramú találkozót játszottunk, ahol végig méltó ellenfelei voltunk a bajnoki címért küzdő PMFC-nek. Az első félidőben megszereztük a vezetést, a folytatásban pedig szervezett védekezéssel és tudatos játékkal tartottuk magunkat, miközben kontrákból is veszélyt tudtunk kialakítani.
Számomra különleges volt pécsiként visszatérni arra a pályára, ahol a pályafutásom indult. Hatévesen kezdtem itt futballozni, az utánpótlásban nevelkedtem, később a felnőtt kerettel is dolgozhattam, így rengeteg emlék köt ide.
A tegnapi ellenfél kiváló képességű csapat, amely minden szempontból komoly lehetőségekkel rendelkezik, mégis felvettük velük a versenyt. A labdabirtoklásban ugyan fölényben voltak, de ez a mérkőzéstervünk része volt: mélyebb védekezéssel próbáltuk meglepni őket, ami sokáig jól működött, és a korai gólunk is ezt igazolta.
Sajnálom, hogy az egyenlítés egy vitatható szituációból született, ugyanakkor tudtuk, hogy a nyomás előbb-utóbb fokozódni fog. Ennek ellenére stabilak maradtunk, és 1–1-nél két nagy lehetőségünk is adódott, amelyekkel akár ismét előnybe kerülhettünk volna.
Összességében büszke vagyok a csapatra, mert karakterben, hozzáállásban és játékban is bizonyított. Gratulálok a Pécsnek a győzelemhez. Bízom benne, hogy ebből a teljesítményből erőt merítünk, és a hátralévő fordulókban minél több pontot gyűjtve az eddigi munkánkhoz méltó helyen zárjuk a szezont.
Szép volt fiúk, hajrá Majos!
