SPORTCENTRUM Bonyhád
Családi pihenőparkMozdulj Bonyhád!

CSÚNYA LETT A VÉGE

2020. november 23. Majosi SE
Petrovics szépítő találatakor felcsillant a remény az egyenlítésre, de a végeredmény demoralizáló lett
Majosi Sportegyesület - Dabas-Gyón FC 1-5 (0-1)
Petrovics (54.), illetve Molnár (34.), Lucz (51.), Ablonzcy (74.), Popovics (83.), Nádházi (89.)
Sárga: Pál Márton (32.), illetve Karacs (42.)
Genzler – Nagy, Széles, Kovács G., Ledneczki, Kugli – Kovács E., Bognár (Vituska 66.), Pál A., Petrovics (Steinbach 78.) - Pál M. (Tamás 46.)
Dominánsan kezdte a mérkőzést a vendég csapat, beadásokból, szögletekből, szabadrúgás kombinációkból igyekeztek gólt szerezni, de a védelmünk kezdetben jól állta a sarat. Ugyanakkor már az első dabasi találatot megelőzően is lehetett látni, hogy a védekezésből támadásba való átmenet nem megy számunkra, a nagy nehézségek árán megszerzett labdákat rendre eladtuk, mire átértünk volna a vendégek térfelére.
A nagy nyomást a 34. percben Molnár János gólra váltotta, egy bedobást követően közvetlen közelről passzolt a hálóba, 0-1.
A játékrész folytatásában nem esett több gól, Tihanyvárinak a félidőben lehetősége volt rendezni sorainkat.
A második félidőt balszerencsésen kezdtük, egy szögletből lecsorgó labda kalandos úton a hálónkban kötött ki az 51. percben, 0-2-re alakítva az állást.
A szünetet követően a fölösleges sárga lapot kapó Pál Mártont Tamás Bence váltotta, illetve Bognár a középpályáról fellépett center pozícióba. Ez utóbbi meg is hozta az eredményét, Sanyinak többször is sikerült fejjel jól megjátszania a felívelt labdákat, az egyik ilyen szituáció után Petrovics talált a hálóba , 1-2-re alakítva az állást (54. perc).
A bekapott gól csak az első néhány percben zavarta meg az ellenfelet, a folytatásban sajnos egyetlen egyszer sem sikerült eltalálnunk a kaput, és a vendégek sorra alakították ki a helyzeteket.
Előbb Ablonczy fejelt a hálóba, a már-már szokásosnak mondható szögletből (74. perc, 1-3), tíz perc múlva pedig Popovics precízen tekert egy lecsorgó labdát a bal felső sarokba (84. perc, 1-4). Sajnos egy bántó egyéni hibából kaptuk az ötödik gólt, Nádházi szerzett labdát, majd gólt a 89. percben, kialakítva az 1-5-ös végeredményt.
Az elmúlt három alkalommal bíztatóan muzsikáló védelmünk ezúttal 5 gólt kapott, egyéni hibák, rengeteg labdát adtunk el a saját térfelünkön, a gólt leszámítva nem lőttünk kapura, Pál Márton buta sárga lapot kapott
Három fordulót követően sikerült újra betalálnunk, Genzlernek voltak szép védései, Steinbach Máté több mint két hónap után visszatérhetett a pályára
Elérkeztünk a bajnokság feléhez, jövő héten a Kőrősladányi MSK látogat Majosra!