Nyolcvankét percet játszottunk emberhátrányban, mégis sikerült a bravúr

Majosi Sportegyesület - Körösladányi MSK 1-1 (1-1)
Gól:Lizák (30.), illetve Zelenyánszki (39.)
Piros: Ledneczki (8.)
Sárga: Pál A., Bognár, Kovács G., Kovács E., Vituska, illetve Krajcsó, Zelenyánszki, Burai

Rosszul kezdődött a mérkőzés, a gólhelyzetben kilépő Ilyést Ledneczki utolsó emberként rántotta le, így jogosan villant a piros lap a 7. percben.

Az emberelőnyben futballozó vendégek a kapunk elé szögeztek, előbb Vincze fejelt nagy helyzetből mellé, majd Krajcsó bombázott fölé az ötösről. A mélységi beadások mellett távolról is próbálkoztak, a 23.percben Pusztai lőtt kapura 30-ról, Genzler szögletre tolta a jobb alsóba tartó lövést.

Hiába az ember-és mezőnyfölény, a 30. percben vezetett kontránkból mi tudtunk eredményesek lenni: Nagy Zsolt sprintelt el a jobb oldalon, a pontosan becenterezett passzt Lizák pofozta a kapuba közvetlen közelről, 1-0.

Sajnos nem örülhettünk sokáig a vezetésnek, Zelenyánszki az ötös sarkáról szép mozdulattal talált be a 39. percben, 1-1-re alakítva a félidő állását.

A második félidő során folyamatos nyomás alatt tartották a kapunkat, Genzler Gellért óriási bravúrral fogta Mácsai próbálkozását az 55. percben. Futószalagon jöttek a szögletek és szabadrúgások a Körösladány részéről, de védelmünk ezúttal jól zárt.

A hősies védekezés mellett kontrákra is futotta erőnkből: Nagy Zsolt beadását követően centikkel maradtunk le a labdáról a hosszú sarkon, Pál Achilles távoli lövése pedig kis híján a bal felsőben kötött ki.

Ahogy teltek a percek úgy lett egyre feszültebbek és görcsösebb a vendég csapat, de a 90. percben megnyerhették volna a mérkőzést, amikor Vastag közvetlen közelről fejelt a felső kapufára.

Összességében elmondható, hogy a hazai csapat minden dicséretet megérdemel, hiszen emberhátrányban sikerült pontot szerezni az előzetesen esélyesebbnek tartott Körösladányi MSK ellen. A szerencse ezúttal - hosszú idő után- minket segített, ezzel otthon tartva az egy pontot.