Döntetlennel kezdtünk
A Regionális Bajnokságok közül utolsóként az U12-es és U13-as korosztályoknál csöngettek be, mindkét csapatunk szombaton Balatolnlellén vizitált. Az idősebbek döntetlennel kezdték a 2026-os évet, teljesítményüket Agócs Attila értékelte.
U13 Balatonlelle SE – Bonyhád VLC 1:1
BVLC: Máté M. – Széles, Várszegi, Miszler M., Hock, Sántha R., Horváth K., Csemez, Kosztancsek, Karaszi, Illés V., Frei D., Nyárádi
Vezetőedző: Agócs Attila
Gól: Kecskés K. 70’, ill. Horváth K. 22’
"Vegyes érzésekkel vártam az első bajnoki mérkőzést. A télen elvégzett munka és annak tükrében, hogy jó pár játékos már bajnoki mérkőzéseket játszott idén az idősebb korosztályokban bizakodó voltam, azonban csúnyán belerondított az összképbe, hogy az elmúlt hetekben, napokban szinte nem is volt játékos, aki ne esett volna ki az edzésekből kisebb-nagyobb betegség, vagy sérülés miatt. Ennek ellenére az öltözőben megbeszéltek szerint kezdtük a játékot, a védekezést magasra feltolva az ellenfél térfelén is sok labdát szerezve és ebből egyből ellentámadásba váltva játszottunk. Sorra alakítottuk és sajnos hagytuk ki a helyzeteket, valamint ellenfelünk kapujában Horváth Zalán, amíg pályán volt, parádés teljesítményt nyújtott. Az első húsz perc után elkezdődtek gondjaink Sántha Réka sérülésével, de ez a második negyedben még nem látszott, továbbra is mi diktáltuk a tempót és a sokadik helyzetből Horváth Kristóf végre a vezetést is megszerezte. A folytatásban már kezdtek kiütközni az említett okok miatti problémák, az ellenfél Gróf Attila vezérletével lassan átvette az irányítást és kezdte ránk erőltetni az akaratát. Ebben a szakaszban ugyan helyzetig nem jutottak el, de lelkesedésüknek köszönhetően szinte minden párharcot megnyertek, sikeresen tartottak távol minket a kapujuktól. Ekkor már-és ezután már a mérkőzés végéig csupán néhány kontrából és szögletből tudtunk veszélyeztetni, sajnos az utolsó negyedre teljesen elfáradtunk. A lelleiek ezt jól érezték meg és használták ki, teljesen átvették a játék irányítását, folyamatosan hibára kényszerítettek minket és abszolút megérdemelten egyenlítettek. Tegyük hozzá a mérkőzés ezen szakaszában kisebb szerencsével a győzelmet is megszerezhették volna. Csalódottak voltak a gyerekek a mérkőzés után, de mindent figyelembe véve én ezt egy értékes döntetlennek tartom, a heti értékelésen ezt el is fogom mondani a csapatnak. A mérkőzés után történt fegyelmezetlen viselkedésnek, ami sajnos nem az első alkalom volt, viszont biztos, hogy lesznek következményei. Köszönjük a szép számban minket elkísérő szülők szurkolását!"
