Aparhanti SE - Bonyhád-Börzsöny SE 1-5 (0-2)
Aparhant, 100 néző, v: Kiss G. (Verbászi P., Rácz Zs.)
Aparhant: Vadász Zs. - Hegyi, Kovács M., Minker E., Batta - Buzás T. (Máté B., 46.), Kajtár I., Gyalog, Jakab A. (Jakab R., 61.) - Miklóssy (Miklós G., 67.), Molnár N., játékos-edző: Máté Balázs
BBSE: Schleinig - Knipl A., Mathész, Krájer - Baranyi (Illés G., 73.), Hosnyánszki Zs., Máté N., Forrai, Kőrösi A. - Szentes M., Sebestyén N., játékos-edző: Hosnyánszkl Zsolt
gól: Gyalog (50.) ill. Sebestyén N. (5., 51., 58.), Máté N. (4., 74.)
kiállítva: Kovács M. (65.) ill. Ladányi (33., padról)
Nagyon tartalékos csapattal és mindössze két cserével érkeztünk Aparhantra, hiszen többen is esküvőn vettek részt a szombati napon, így nehéz találkozóra számíthattunk, igaz apari oldalon is akadtak hiányzók. A mérkőzést viszont jól kezdtük, egy felesleges hazai szabálytalanság után, Máté Norbert büntetőből szerzett vezetést a 4. percben (0-1), majd mielőtt felocsudtak volna a hazaiak, a következőben Sebestyén Norbert duplázta meg előnyünket (0-2). A két gyors gól után idővel kezdtek magukhoz térni a lila-fehérek és egyre több veszélyes támadást vezettek, de ellentámadásainkban is rendre ott volt a veszély. Lüktető volt a játék, helyzetekkel, de mindkét kapus jól állta a sarat. A játék képe alapján kissé meglepő módon a félidőig maradt a 0-2. Fordulás után nagy lebndülettel kezdett az Aparhant és Gyalog Henrik révén sikerült is szépíteniük az 50. percben (1-2). Mielőtt azonban vérszemet kaphattak volna, Sebestyén Norbert szlalomozott át a védelmükön és lőtte ki a hosszú alsót (1-3). A gól láthatóan megfogta Máté Balázs csapatát, ráadásul Sebestyént az 58. percben sem tudták megállítani, újabb találatával már mesterhármasnál járt (1-4). A 65. percben emberhátrányba is kerültek a hazaiak, Kovács Márió ezúttal megállította Sebestyént, csak éppen a labdához nem volt semmi köze, így a játékvezető második sárgával kiállította. Ezzel végleg el is dőlt a derbi, bár mintha az apariak már előtte feladták volna fejben. A 74. percben Baranyit akasztották a büntetőterületen belül és Máté Norbert ezúttal is büntetett (1-5). Az utolsó negyedórában már mindkét csapat a hármas sípszót várta. Összességében tartalékos csapatunk jelesre vizsgázott, de nem volt ez annyira könnyű mérkőzés, mint ahogy az eredmény mutatja, jegyezzük meg, játékvezetői szempontból sem. Parázs kis találkozó volt, melyen a hazaiak 0-2 után mindent megtettek, hogy visszahozzák a meccset és volt is lehetőségük rá, de 1-2 után a gyors válasz megtörte a hitüket. A mezőny két legjobbja egyértelműen a bravúrt bravúrra halmozó Schleinig Máté és a mai napon egyszerűen tarthatatlan Sebestyén Norbert volt, de említsük meg Krájer Ádámot is, aki első felnőtt bajnoki mérkőzésén nagyszerű teljesítményt nyújtott, persze igaz volt ez a csapat nagyrészére.
Fotó: Bölcsföldi Zoltán