Bonyhád-Börzsöny SE - Bonyhád VLC 5-4 (3-3)
v: Szabó P., Kiss G.
BBSE: Laczkó - Kurucz A., Illés G., Figura, Haraszti Zs., Méhész, Heller, edző: Eckert Péter
BVLC: Sebestyén O. - Győrfi I., Sebestyén H., Kecskeméti O., Varga B., László Cs., Kovács Zs., Gazsi, Potápi A., Dénes K., Micsku, edző: Szász Dávid
gól: Kurucz A. (3), Illés G., Heller ill. Győrfi I. (2), Sebestyén H., Kecskeméti O.
A Bonyhád VLC igen lendületesen kezdte a városi derbit, míg csapatunk mintha az öltözőben maradt volna, Győrfi Imre már az első percben betalált, sőt Kecskeméti, majd Győrfi újabb góljával 4 perc után hárommal ment a BVLC. Több gólos előnyük tudatában mintha túlságosan is megnyugodtak volna Szász Dávid tanítványai, így csapatunk rendezni tudta a sorokat, kiegyenlítetté vált a játék. A félidő második felére aztán egyre bátrabban mentek előre a kékek és Heller révén jött is a szépítés, majd a szünet előtt előbb Illés Gábor, majd Kurucz András is betalált, így némi meglepetésre döntetlen állt az eredményjelzőn 20 perc után. A fordulást követően Sebestyén Huba távoli góljával ismét ellenfelünknél volt az előny, de Kurucz András egy percen belül duplázott, mesterhármasig jutva ezzel, na meg megfordította a mérkőzés állását. Vezetésünk tudatában védekezésre álltunk vissza, a Bonyhád pedig nagy erőkkel igyekezett támadni, sok helyzetet kidolgoztak, de Laczkó Zsolt bravúrt bravúrra halmozott a kapuban a mérkőzés végéig, már nem lehetett kifogni rajta, míg az ellentámadásokban is rendre ott volt a veszély. Gól viszont az utolsó negyedórában meglepő módon nem született, így maradt az 5-4 a BBSE javára. Csapatunk nagy meglepetésre, de nem érdemtelenül győzte le az esélyesebb BVLC-t, bravúros sikert aratva.
Fotó: Bölcsföldi Zoltán