Bonyhád VLC-Bonyhád-Börzsöny SE 5-2 (2-1)
v: Álló T., Horváth J.
BVLC: Kiss H.-Mérges P., Kaufmann, Sásdi A., Boros K., Törő, Győrfi I., Sebestyén Sz., vezetőedző: Takács Norbert
BBSE: Iváncsics- Feiszthammer Á., Ullein, Tamás Á., Illés G. Takács A., Zsidi, Sárközi R., Haraszti Zs., vezetőedző: Rafai Márk
gól: Mérges (4), Kaufmann ill. Ullein, Feiszthammer Á.
A Bonyhád VLC kezdte jobban a mérkőzést, de az első gólig öt percet kellett várni, Mérges Patrik talált be (1-0). A folytatásban egyre inkább belelendült együttesünk, sorozatban jöttek a nagyobbnál nagyobb helyzetek, Tamás Ádám mindkét oldali kapufát telibe lőtte, Sárközi Renátó kihagyta a kihagyhatatlant többek között, végül Ullein egyenlített a 15. percben (1-1). Csapatunk a vezetést is megszerezhette volna a szünetig, éppen rá is szolgált volna, de míg továbbra is gondjaink akadtak a helyzetkihasználással, addig egy védelmi hibát kihasználva Mérges megduplázta saját és csapata góljainak számát (2-1). A második játékrész eleje ismét BVLC fölényt hozott, ami a 25. percre érett góllá, Mérges immár mesterhármasnál járt (3-1). A BBSE viszont nem adta fel, pörgös kis meccs lett újra és Feiszthammer Ákos szépített (3-2), sőt levegőben lógót az egyenlítés újra. De a football törvénye ismét beigazolódott, ha kihagyod a helyzeteket, az ellenfél fog gólt szerezni, Mérges negyedszer is beköszönt és eldöntötte lényegében a városi derbit (4-2). Innen már nem volt visszaút, Kaufmann pedig megadta a kegyelemdöfést a végén (5-2). A bonyhádi csapatok találkozója jó mérkőzést hozott, melyen a helyzetek alapján akár még bravúrt is elérhettünk volna, de a jobb helyzetkihasználással a rutinosabb BVLC szerezte meg a három pontot.
Fotó: Bölcsföldi Zoltán