EGY BÜNTETŐ DÖNTÖTT A DERBIN!

2022. szeptember 14. Bonyhád-Börzsöny SE
Nagymányoki SE–Bonyhád-Börzsöny SE 1–0 (0–0)
Nagymányok, V.: Lengyel S. (Huszár, Kövesdi)
Nagymányok: Pakurár – Kertész G. (Feik, 62.), Garai, Bognár S., Bakó Zs. – Sztojka Cs. (Boros Gy., 62.), Kajtár V. (Gere, a szünetben), Pál I., Jenei (Miklós T., 20., Harangi, 90.) – Kosztancsek, Lajos D. Edző: Hegedűs Péter.
BBSE: Ladányi – Baranyi, Fenyvesi (Fazekas T., 64.), Máté N., Guzorán P. – Takács B. (Guzorán L., 64.), Tóth R. (Krájer, 87.), Schmitz (Bajkai, 69.), Pechár – Kósa (Töttős L., 87.), Buzás T. Játékos-edző: Töttős László.
Mindkét csapat jól kezdte a bajnokságot, így izgalmas találkozóra volt kilátás a völgységi derbin. A mérkőzés elején sikerült kissé meglepni a bajnokesélyes hazaiakat, előbb egy távoli lövés csattant a kapufán, majd Kósa lépett ki egy az egyben, de Pakurár védeni tudott. A folytatásban a zöld-fehérek kerültek némi mezőnyfölénybe, ők is kihagyták a helyzeteiket, amelyek között volt szinte kihagyhatatlan is, de a kontrákban rendre ott volt a veszély. A félidőig mégsem esett gól, melyen mindkét gárda bosszankodhatot a szünetben. A fordulás után, az idő múlásával egyre fokozódott a hazai mezőnyfölény, egyúttal viszont jobban kinyíltak hátul is, amit viszont nem sikerült egy-egy ellentámadás ellenére kihasználni, sőt együttesünk fáradni látszott a végére. A hajrához érve aztán a helyzeteiket kihagyó nagymányokiak - egy mondhatni felesleg szabálytalanságot követően - büntetőhöz jutottak és Pál István nem is hibázott (1-0). A találkozó végéig csapatunk megpróbált egyenlíteni, de igazi átütőerő nem volt a támadásokban, így az ekkor már szervezetten védekező hazaiak megtartották az előnyüket. Összességében sportszerű, jó mérkőzést láthattak a nézők a kevés gól ellenére is, melyen együttesünk méltó ellenfele volt a bajnoki címre esélyes Nagymányoknak idegenben. Rúgott gól nélkül viszont nem hogy nyerni, pontot szerezni is nehéz egy ilyen derbin, pedig a lehetőségek megvoltak rá, emiatt mindenképp hiányérzetünk lehet.