Bonyhád-Börzsöny SE - Majosi SE 3-2 (2-0)
v: Szabó P., Domokos L.
BBSE: Borbandi - Figura, Patócs, Laczkó, Illés G., Zsidi, Molnár M., Haraszti, Kocsis, edző: Rafai Márk
Majos: Ireczky - Sántha P., Kiss N., Miklós Gy., Kiss O., Nagy G. Petrás, edző: Sántha Áron
Városi derbivel kezdődött számunkra az U20-as futsal bajnokság. Méghozzá nagyon jól, hiszen rögtön az első percben Illés Gábor csipett el egy röviden hazatett labdát és lőtt a hálóba (1-0). A folytatásban a majosiak irányították a játékot, de jól zárt a védelem, ráadásul Borbandi szenzációs napot fogott ki a kapuban, több alkalommal is bravúrral védett. Hosszú gólcsend után Illés Gábor egy szabadrúgás kombináció után megduplázta előnyünket és saját góljainak számát is egyben (0-2). A zöld-fehérek fokozódó nyomását a szünetig kapott gól nélkül átvészeltük, sőt a szünet után elég sokáig sikerült megőrizni a kétgólost előnyt, de aztán csak becsúszott egy hiba, Nagy Gergő lesett le egy büntető terület előtti keresztpaszt és ezúttal már Borbandi is tehetetlen volt (2-1). A zöld-fehérek erőfeszítéseit aztán ismét siker koronázta, Kiss Noel szépen fordult le őrzőjéről és nagy gólt ragasztott a hosszú felsőbe (2-2). Az egyenlítés után rendezni kellett a sorokat, jött is az időkérés, melyet követően sokáig úgy tűnt, mindkét fél beletörődik a döntetlenbe. A hajrában azonban egy nagyon szépen kijátszott akció végén Laczkó eldöntötte a találkozót a javunkra (3-2). A kevés gólt hozó találkozót némi szerencsével sikerült végül megnyernünk, de meg is dolgoztak játékosaink a három pontért.
Fotó: Bölcsföldi Zoltán