Közönségszórakoztató, fordulatos meccsen nyertük meg a derbit
Bonyhád-Börzsöny SE-Aparhanti SE 4-3 (1-2)
Bonyhád-Börzsöny, 150 néző, v: Nagy Zs. (György B., Karcagi B.)
BBSE: Ladányi - Mathész, László L., Sebestyén T., Loósz (Forrai, 59.) - Baranyi, Hosnyánszki Zs. (Knipl A., 72.), Máté N., Sebestyén G. - Szentes M., Pechár (Fenyvesi, 83.), játékos-edző: Hosnyánszki Zsolt
Aparhant: Kovács L. – Molnár D., Müller M., Árpa – Kajtár I. – Jakab R., Gyalog, Máté B., Óbert – Miklóssy, Buzás T. (Batta, 79.) Játékos-edző: Máté Balázs.
gól: Sebestyén G. (14., 48.), Pechár (58.), Szentes M. (65.) ill. Máté B. (43.), Miklóssy (45.), Jakab R. (49.)
kiállítva: Müller M. (83.), Batta (86.)
Csapatunk a mérkőzés kezdetétől támadólag lépett fel és közel negyed óra játék után meg is szerezte a vezetést Sebestyén Gábor révén (1-0). Az előny birtokában is több volt a hazai támadás, de egyre vezélyesebb vendégakciókat nyugtázhattunk, immár Kovács után Ladányinak is szüksége volt bravúrokra a kapuban. Aztán a félidő végéhez közeledve Máté Balázs lopta a távolságot a kapu felé, majd óriási gólt ragasztott a tizenhatoson kívülről (1-1). Még fel sem ocsudtak játékosaink az egyenlítésből, amikor Miklóssy kapott egy jó labdát és szépen tekert a hosszú sarokba, előnyben az Aparhant (1-2). Hidegzuhany a szünetre. Fordulás után Sebestyén Gábor másodszor is beköszönt, újra X (2-2), de nem sokáig. Jakab Renátó rögtön válaszolt, ismét a vendégek vezettek (2-3). Pechár góljával tíz perc elteltével ismét egyenlő (3-3), majd pár perc múlva Szentes Máté találata újra börzsöny előnyt jelentett (4-3). És ekkor még visszavolt fél óra... Senki nem fogadott volna rá, hogy ez marad a végeredmény, pedig így lett. Annak ellenére hogy szinte szétszakadt a pálya az utolsó percekre. A lefújás előtt még a feszültség is fokozódott, két durva szabálytalanság után kilenc főre fogyatkoztak a vendégek. Összességében a kilátogató nézők voltak a találkozó igazi nyertesei, egy közönségszórakoztató, izgalmas, fordulatos derbit láthattak. Csapatunk ezzel a győzelemmel fellépett a dobogóra.