A GÓLERŐSEBB HAZAIAK NYERTÉK A RANGADÓT!

Nagymányoki SE - Bonyhád-Börzsöny SE 3-1 (2-1)
gól: Bodó (2), Lajos D. ill. Rafai
Nagymányok: Pakurár - Kertész, Kosztancsek (kovács K., 68.), Harangi (Götz, 86.), Feik - Buzás A. (Majlinger, 79.), Sztojka, Pál I., Bakó Zs. - Lajos D., Bodó (Herger, 75.), játékos-edző: Bodó József
BBSE: Ladányi (Schleinig, 60.) - Baranyi (Ettig, 84.), Sebestyén T., László L., Mathész - Sebestyén G., Hosnyánszki Zs. (Fenyvesi, 75.), Máté N., Kőrösi - Rafai (Knipl, 77.), Szentes
kiállítva: Sebestyén T. a 72. percben
A völgységi derbin mindkét együttesből hiányoztak meghatározó játékosok. A Nagymányok nagyon magabiztosan kezdte a bajnokságot, de Tolnán megtorpant, míg csapatunk ugyan veretlenül várta a rangadót, de értékes pontokat veszített már. A találkozót lendületesen kezdtük, Baranyi jobb oldali beadását nem sikerült a kapu torkából gólra váltani, majd nem sokkal később kétszer is a kapufán landolt a labda, majd maradt ki az ordító helyzet. A kimaradt vendéghelyzeteket követően a hazaiak is egyre inkább lendületbe jöttek, több szép támadást is összehoztak, a 20. percben pedig Bodó meg is szerezte számukra a vezetést, egy alapvonalról visszagurított labdát lőtt a kapuba. Rögtön a középkezdés után Rafai kapott jó indítást a jobb oldalon és gyönyörűen emelte át a kifutó kapust, 1-1. A következő gólra sem kellett sokat várni, a 25. percben Bodót ugratták ki a leshatáron és ő nem hibázott (2-1). A félidő hátralévő részében már kevesebb lehetőség adódott a támadók előtt, de előbb Sztojka, majd Szentes is úgy fejelt le egy beadott labdát közelről, hogy az átpattant a kapun, óriási lehetőségek voltak. A szünet után csapatunk igyekezett nagyobb nyomást gyakorolni a hazaiakra, de támadásainkból hiányzott az átütőerő, még akkor is, ha Máté Norbert egyszer tisztán fejelhetett az ötösről, de célt tévesztett. Az idő múlásával pedig egyre jobban kinyiltunk hátul, amely Sebestyén Tibor kiállításával még inkább fokozódott és egyre veszélyesebb kontrákat vezetett a Nagymányok. A hajrában pedig Lajos Dávid gólja el is döntötte a derbit. Összességében más mérkőzés is lehetett volna ebből, ha a mérkőzés eleji ordító helyzeteinkből legalább egyszer betalálunk, de a hazaiak rúgták az első gólt, így mehettünk az eredmény után. Ahhoz pedig sokkal hatékonyabb támadójáték szükséges, ami ma inkább hazai oldalon volt meg.